Ua
Мастер план
Унаслідок військової агресії РФ і бомбордувань міста Харкова одним з найбільш постраждалих районів є Північна Салтівка. Тому дану територію було обрано для ескізного проєкту реконструкції.
Північна Салтівка – один із наймолодших районів Харкова, відбудований протягом 1984-1993 років. Забудована типовими 9-ти, 12-ти та 16-ти поверховими панельними будинками. Через багатоповерховість будівель і низку щільність забудови існують великі неексплуатовані «нічийні» простори. До руйнувань, площа житлового фонду складала орієнтовно 647 406,08 кв.м. Через те, що Півнчна Салтівка є «спальним» районом міста, більша частина мешканців вимушена виїзжати на роботу в центр або інші райони міста, що спричиняє посилення і без того напруженого трафіку (внаслідок мікрорайонної забудови).

Основна ідея – реалізувати квартальну житлову забудову із громадськими будівлями змішаного  використання, які включають в себе торгівельно-офісні простори. Це допоможе вирішити низку важливих проблем, зокрема, некомфортно-велику висотність будівель, відсутність нормальних громадських просторів, «нічийність» подвір’їв, соціалізацію населення. Крім того, така забудова наблизить Харків до європейського формату життя, де ідею мікрорайонів забракували ще декілька десятиліть тому.

За рахунок збільшення щільності забудови і зменшення висотності (до 6 поверхів) отримуємо більшу площу житлової забудови – 1 338 916 кв.м. Особливу увагу приділено організації просторів внутрішніх подвір’їв – передбачено зони тимчасового паркування, окрім цього, проекти житлових комплексів мають парковки  на перших проверхах, а також приховану систему сміттєзбору. У кварталах запроєктовано бомбосховища. Для вцілілих існуючих житлових будинків передбачено метод їх інтегрування у нову забудову, завдяки системам навісних фасадів.

Виділяючи торгівельно-комерційні зони та будівлі змішаного використання, загальною площею від 750 000 – 900 000 кв.м, створюємо умови для комфортного життя – де все поруч з домом. Таким чином, відбувається розподілення транспортного потоку. По-перше, за рахунок квартальної забудови, а по-друге, через те, що є пов’язаність комерційних і житлових територій. Також для зменшення трафіку і покращення логістики пересувань пропонуємо розвинути мережу громадського транспорту, із виділенням окремої полоси тролейбусів і автобусів. Для зменшення використання особистих авто запроєктовано безпечну і комфортну мережу велодоріжек.

Школи, дитячі сади і поліклініки, розроблено відповідно до встановлених радіусів доступності та відповідно кількості мешканців. Запропоновано альтернативу радянським типовим проєктам шкіл, а також особливу увагу приділенно безпечним і зручним бомбосховищам на території комплексів.

Громадські простори мають перспективу розвитку за рахунок квартальної забудови у вигляді внутрішніх дворів житлових комплексів, навколо торгівельно-комерційної зони, а особливо завдяки джерелу Манжосів Яр із живописним пейзажем.

Житловий квартал
Комерційно-торгівельна зона
Освітня зона
  • Факти і цифри
  • Команда
  • Об’єкт Північна Салтівка
  • Локація Україна, Харків
  • Рік 2022
  • Статус проекту Ідея
Максим Муратов
Максим Канівець
Таня Бородаєнко
Ольга Музика
Анна Андріанова