Ua
X House
Ситуація

Будинок розташований на території закритого комплексу, який примикає до однієї з основних транспортних артерій, що об’єднують місто з областю, і рівновіддалений від найбільших транспортних шляхів всередині міста. Комплекс знаходиться зі сторони лісопарку, Білгородське шосе відділяє його від Київського району. Шлях на авто забере близко 20 хвилин, так мешканці мають можливість жити близько до природи і користуватися перевагами міста.

Планування

Головний фасад будинку орієнтований на північний схід – з цієї сторони знаходяться спільні приміщення: студія і кухня з їдальнею. Спальні орієнтовані на південний захід – будинок виразно поділений на публічні і приватні блоки.

Головним простором будинку є двосвітня студія з легкими сходами, які ведуть на балкон другого поверху. Вони виконані з двох матеріалів: металевий каркас і дерев’яні щаблі, огорожа – скло у алюмінієвому профілі. Завдяки легкій конструкції і матеріалам, притаманним всій студії, сходи є органічною частиною інтер’єру. Студія перетікає у кухню-їдальню, яка пов’язана з середовищем таким же способом – через скло. Єдиний приватний простір на першому поверсі – кабінет, тут зв’язок з оточенням грає особливу роль: створює умови для повної концентрації уваги, помірної, спокійної роботи.

Тераси оперізують другий поверх, створюючи зв’язок з середовищем, а консольні дахи захищають від яскравого сонця, дозволяють перебувати на свіжому повітрі у будь-яку пору дня. Вони облицьовані терасною дошкою – ще одна ланка, яка поєднує будинок із контекстом. Мастер спальня влаштована окремим блоком, має вихід до власних ванної і гардеробу з одного боку і тераси з іншого.

Концепція

Пріоритетним завданням проекту було вписати будинок у контекст, не змінивши його. Тому темою проекту стали  базові категорії: гра світла і тіні, об’єму і пустоти, контрасту і нюансу. 

Зокрема, важливим було зберегти все існуюче озеленення ділянки. Будинок взаємодіє з середовищем завдяки панорамному склінню, пускаючи його у інтер’єр і стираючи видимі кордони. Ситуація і будинок взаємно проникають один у одного, утворюють одне ціле.

Конструкція і матеріали

Консольні дахи і тераси на другому поверсі, які створюють ламану графіку довкола основного об’єму влаштовані з залізобетону. Матеріали, використані для фасадів, грають важливу роль для реалізації концепції, оскільки вони, в основному визначили, чи впишеться будинок у контекст. Отже, для фасадів були використані керамограніт, метал, дерев’яні елементи, фіброцементні панелі.

Вузли
  • Факти і цифри
  • Команда
  • Нагороди
  • Об’єкт X House
  • Локація Україна, Харків
  • Рік 2018
  • Статус У процесі реалізації
Команда
Максим Муратов
Таня Бородаєнко
Ольга Шатковська