Ua
X House
Планування

Головний фасад будинку орієнтований на північний схід – з цієї сторони знаходяться спільні приміщення: студія і кухня з їдальнею. Спальні орієнтовані на південний захід – будинок виразно поділений на публічні і приватні блоки.

Головним простором будинку є двосвітня студія з легкими сходами, які ведуть на балкон другого поверху. Вони виконані з двох матеріалів: металевий каркас і дерев’яні щаблі, огорожа – скло у алюмінієвому профілі. Завдяки легкій конструкції і матеріалам, притаманним всій студії, сходи є органічною частиною інтер’єру. Студія перетікає у кухню-їдальню, яка пов’язана з середовищем таким же способом – через скло. Єдиний приватний простір на першому поверсі – кабінет, тут зв’язок з оточенням грає особливу роль: створює умови для повної концентрації уваги, помірної, спокійної роботи.

Тераси оперізують другий поверх, створюючи зв’язок з середовищем, а консольні дахи захищають від яскравого сонця, дозволяють перебувати на свіжому повітрі у будь-яку пору дня. Вони облицьовані терасною дошкою – ще одна ланка, яка поєднує будинок із контекстом. Мастер спальня влаштована окремим блоком, має вихід до власних ванної і гардеробу з одного боку і тераси з іншого.

Концепція

Пріоритетним завданням проекту було вписати будинок у контекст, не змінивши його. Тому темою проекту стали  базові категорії: гра світла і тіні, об’єму і пустоти, контрасту і нюансу. 

Зокрема, важливим було зберегти все існуюче озеленення ділянки. Будинок взаємодіє з середовищем завдяки панорамному склінню, пускаючи його у інтер’єр і стираючи видимі кордони. Ситуація і будинок взаємно проникають один у одного, утворюють одне ціле.

Конструкція і матеріали

Консольні дахи і тераси на другому поверсі, які створюють ламану графіку довкола основного об’єму влаштовані з залізобетону. Матеріали, використані для фасадів, грають важливу роль для реалізації концепції, оскільки вони, в основному визначили, чи впишеться будинок у контекст. Отже, для фасадів були використані керамограніт, метал, дерев’яні елементи, фіброцементні панелі.

Вузли
  • Факти і цифри
  • Команда
  • Нагороди
  • Об’єкт X House
  • Локація Україна, Харків
  • Рік 2018
  • Статус У процесі реалізації
Команда
Максим Муратов
Таня Бородаєнко
Ольга Шатковська