Ua
Планування

WA House це будинок для подружжя, двох дітей та юрби гостей – динамічна, екстравертна форма цілком відповідає характерам замовників. Вони одразу уявляли, чого хочуть: спорт-кар у вітальні, зимовий сад і гардероб для колекції бейсболок. Побажання замовників вимагали ретельно прописаного сценарію, балансування тихих і гучних просторів. Так приватні і публічні зони будинку класично розділені по поверхах: на першому вітальня, кухня, спальня для гостей і кінотеатр, на другому – блоки спален з санвузлами і гардеробами. Особливу роль грає зимній сад на першому поверсі – розташований на перетині корпусів, він слугує точкою, де оточення проникає у інтер’єр, а інтер’єр зав’язується з оточенням.

Екстер'єр

Котеджний комплекс складається з чотирьох типових проектів будинків різної площі, але обов’язково витриманих у одній стилістиці: кольори і матеріали це ті інструменти, які дають будинкам вписатися у середовище, стати його органічною частиною. WA House не є виключенням: як і всі сусідні будинки, він облицьований світлим керамогранітом і темним фальцем. Але рішення фасадів продиктовано не лише оточенням – використання двох контрастних матеріалів дозволяє мінімальними, лаконічними засобами виявити складну форму будинку, що є першочерговою задачею, коли йдеться про чистий природний ландшафт.

Будинок має неординарне планування – три крила сходяться у одній точці, утворюючі затінені кишені на рівні землі і просторі тераси на другому поверсі. Складна форма перекриття була вирішена монолітною заливкою.

Гостьовий будинок
Конструція

Для двохсвітної студії було влаштовано дворівневий вітраж, який, наче кіноекран, спонукає до споглядання, створює відчуття присутності одразу у двох середовищах. Нагору ведуть консольні сходи, які майже парять у повітрі: з одного боку швелер, зашитий фарбованим металом, з іншого – скляна огорожа, щаблі потовщуються ближче до кріплення. Перший поверх інтегровано у довкілля також розсувним склінням – так головний фасад стає майже невагомим.

Важливим елементом композиції є фронтони, які маркують виходи на тераси – вони задають вертикальний ритм будинку, збирають горизонтальні об’єми у єдине ціле.

  • Факти і цифри
  • Команда
  • Об’єкт WA House
  • Локація Україна, Харків
  • Рік 2020
  • Статус У процесі реалізації
Максим Муратов
Таня Бородаєнко
Максим Канівець
Ольга Музика
Анна Андріанова